AktualityKritéria přijímacích zkoušek na školní rok 2017/2018

VÝSLEDKY EKONOMICKÉ SOUTĚŽE PRO UCHAZEČE O STUDIUM 
pro školní rok 2017/2018
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

LYŽÁK JE ZA NÁMI

Fotka uživatele OA Prostějov.

Bitva argumentů

V pátek 10. února se studenti Obchodní akademie Prostějov zúčastnili  debatní soutěže. Akci pořádala Česká debatní společnost v Olomouci a ZMOK. Přijelo 18 družstev ze středních škol Olomouckého kraje.  Lucie Navrátilová (3. A) a Ondra Havlík (1. A) vytvořili tým, který se utkal na bitevním poli vždy s dalšími dvěma týmy z jiných škol. Témata byla daná dopředu – Odchod České republiky z EU, Povinná maturita z matematiky a Podnikatelé v politických funkcích. To, co dopředu neznali, bylo, zda budou hájit postoj pro podporu návrhu nebo proti návrhu. Nešlo jen o to, snést pádné a věcné argumenty, ale také umět oponovat stanoviskům soupeřů. Celou dobu se přísně hlídal čas a na celé dohlížela odborná porota. Lucka s Ondrou se  soutěže účastnili poprvé a rozhodně se neztratili. Ve všech třech bitvách skončili druzí, celkově na třináctém místě. Každé další ústní vystoupení byli lepší, získávali řeční jistotu a pohotově reagovali. Patří jim obrovská pochvala za odvahu a čas strávený přípravou podkladů. Už se těšíme na další ročník, bude to boj!

Fotka uživatele OA Prostějov.

PLES VE STYLU "OSCARŮ" STÁL ZA TO

A je to tady. Studenti čtvrtých ročníků oficiálně vstoupili do řad maturantů. Stalo se tak na velkolepém galavečeru v pátek 27. ledna 2017. Hostil ho Společenský dům v Prostějově a bylo se na co dívat. Ples OA Prostějov měl podobu udílení "cen akademie", tedy světově proslulých OSCARů. Pokud jste chyběli, opravdu máte čeho litovat. Máme pro Vás alespoň malou ochutnávku toho, co se na plese událo...

PRESTIŽNÍ ZLATÝ MERKUR MÁ NOVÉ MAJITELE. MLSALA 1. B

Výjimečnou a letitou tradicí na naší škole je i "soutěž" o nejlepší třídu daného pololetí. V hodnocení prvního pololetí tohoto školního roku byla nejlepší třída 1. B a kromě vysvědčení se tak v úterý 31. ledna mohla těšit i na sladkou odměnu.

Fotka uživatele OA Prostějov.

POLOLETNÍ VOLEJBALOVOU EXHIBICI VYHRÁLI UČITELÉ

Tradice pokračuje. I tentokrát přinesl konec pololetí nevšední událost v podobě volejbalové exhibice vítěze vánočního volejbalového turnaje tříd a týmu složeného z řad pedagogického sboru.
Parta z 3. A se navzdory absenci jedné ze svých velkých opor pokoušela pokořit své učitele v bitvě na tři vítězné sety, ale nepovedlo se. Bez ztráty sady zvítězili kantoři.

Fotka uživatele OA Prostějov.

11. ROČNÍK CELOSTÁTNÍHO KOLA ÚČETNÍ SOUTĚŽE "MÁ DÁTI/DAL"

Ve dnech 25. a 26. 1. 2017 se žáci třídy 4. A Josef Baroš a Dominik Bendik zúčastnili celostátního kola účetní soutěže MD/D ve Znojmě. Soutěž se konala na Soukromé vysoké škole ekonomické. První den řešili žáci několik na sebe navazujících praktických příkladů a druhý den vyplňovali na počítači teoretický test. Žáci získali zkušenosti na velké soutěži a mohli si ověřit své znalosti a schopnosti řešit praktické úkoly z účetnictví. Tyto zkušenosti jim mohou pomoci nejen při přípravě k maturitě z odborných předmětů, ale i v praktickém životě.

CIZOJAZYČNÉ ZNALOSTI POMĚŘOVALY TŘI DESÍTKY STUDENTŮ

Poslechový a lexikální subtest písemně, ústně pak popis obrázku a konverzace k danému tématu. Tak probíhalo od prosince do poloviny ledna školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Do každé ze dvou věkových kategorií se přihlásilo shodně 16 studentů. Prvním a druhým ročníkům vládla Anna Netušilová z 1.A, vyšším ročníkům pak Karolína Josefčuková z 3. A.

Konečné pořadí pěti nejlepších
I. a II. ročník
1. Netušilová Anna (1.A)
2. Vykopal David (1.B)
3. Hoang Duc Long (1.B)
4. Adámková Adéla (2.A)
5. Vláčil Martin (1.A)

III. a IV.ročník
1. Josefčuková Karolína (3.A)
2. Douděrová Lucie (4.B)
3. Volná Barbora (4.B)
4. Mičková Nikola (3.A)
5. Jenešová Adéla (4.B)

TABLET UŽ MÁ MAJITELKU. VYHRÁLA USMĚVAVÁ NICOLA DOUBKOVÁ

Také při posledním dnu otevřených dveří jsme měli tu čest přivítat hosty z řad žáků základních škol, jejich rodičů, absolventů OA Prostějov, jednoduše zájemců o naši školu.
Pátek 13. ledna přinesl opět výjimečné zážitky a dlouho by o tom mohla mluvit i Nicola Doubková. Přišla si totiž stejně jako desítky dalších během DOD nejen prohlédnout naši historickou budovu s moderním interiérem, ale zkusit štěstí při "soutěži o tablet".
Neváhala vyplnit přichystanou křížovku a odvaha se vyplatila. Ze všech odevzdaných křížovek právě ona vyhrála hlavní cenu, tedy Tablet Lenovo IdeaTab A7-10.
A právě ten už také přebrala z rukou paní ředitelky...

Fotka uživatele OA Prostějov.

FLORBALISTKY SLAVILY TRIUMF A POSTUP MEZI ELITU KRAJE

Florbalové družstvo slečen z OA Prostějov stojí za to a má velkou sílu. Tak znělo tiché konstatování všech soupeřek našeho týmu při okresním kole děvčat konaném v předvánočním čase v hale na Studentské ulici.
Nejprve si holky poradily díky kontumačnímu výsledku 5:0 se Střední zdravotnickou školou Prostějov, pak obrazně řečeno roztrhaly na kusy pořádající RG a ZŠ města Prostějova 11:0 a dokázaly zabodovat i se SOŠPO.
Vyústěním výborných výkonů tak nemohlo být nic jiného než celkový triumf a postup mezi nejlepší družstva z celého kraje.

Fotka uživatele OA Prostějov.

VOLEJBALOVÉ VÁNOCE VYHRÁLA 3.A.

Poslední školní den kalendářního roku na OA Prostějov patří tradičně studentskému turnaji pod vysokou sítí.
První část volejbalového dopoledne obstaraly dvě základní skupiny, v nichž každá třída měla jeden tým. Podmínkou bylo, že v každém momentu můžou být na jedné straně hřiště na palubovce maximálně tři kluci.
Hned od prvních bitev bylo jasné, že na rozdíl od předchozích ročníků bude turnaj velice vyrovnaný.
A to se potvrdilo i při vyvrcholení turnaje, kde rozhodoval každý míč. Finále a celý turnaj nakonec ovládl výběr 3.A, který přetlačil maturanty ze 4. A. Ti získali ocenění v nově vyhlášených kategoriích o nejlepší fanoušky.

Fotka uživatele OA Prostějov.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.