AktualityKritéria přijímacích zkoušek na školní rok 2017/2018

VÝSLEDKY EKONOMICKÉ SOUTĚŽE PRO UCHAZEČE O STUDIUM 
pro školní rok 2017/2018
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

MATEMATICKÝ KLOKAN PŘILÁKAL TŘI DESÍTKY ZÁJEMCŮ

Junior pro první a druhý ročník, student pro třetí a čtvrtý ročník. Středoškolské kategorie Matematického klokana 2017 se v letošním ročníku dočkaly velice početné účasti.
Do souboje se světem čísel a logiky se v pátek 17. března pustilo na OA Prostějov celkem 31 studentů.

Fotka uživatele OA Prostějov.

STÁTNÍ ZKOUŠKA: NAŠI ŽÁCI ÚSPĚŠNÍ NA STO PROCENT

Maturantky naší školy Kateřina Douděrová, Lucie Douděrová, Lucie Kučerová, Radka Popelková, Lucie Růžičková, Aneta Švecová, Barbora Volná a náš loňský absolvent Lukáš Pospíšil. Ti všichni se pod vedením paní učitelky Ing. Jany Kirchhofové dlouhodobě a pravidelně připravovali na státní zkoušku z grafických disciplín. A vyplatilo se! Všichni bez výjimky státní zkoušku úspěšně složili.
Co vlastně museli zvládnout? Napsat desetiminutový opis rychlostí alespoň 200 čistých úhozů za minutu při přesnosti nejméně 99,50 % a podle dispozic vypracovat v časovém intervalu 90 minut obchodní dopis a tabulku. Vše zvládli výborně, a proto jim mohla jejich vyučující slavnostně předat v galerii školy vysvědčení o státní zkoušce. Všem srdečně gratulujeme.

Fotka uživatele OA Prostějov.

CO A KAM PO MATURITĚ? ŽÁKŮM ODPOVĚDĚLA BESEDA

Obě třídy letošních maturantů se ve dnech 17. a 20. března zúčastnily besedy na Úřadě práce v Prostějově. V poutavé prezentaci se seznámily s možnostmi, co dělat po absolvování studia na střední škole, jak si vybrat vysokou školu, jak zahájit podnikatelskou činnost nebo jak získat zkušenosti v zahraničí jako au-pair.
Dále už také maturanti podrobně vědí o postupu při hledání zaměstnání od sepsání potřebných dokumentů až po výběrové řízení. Seznámeni byli i s trhem práce v regionu, reálnými výdělky v různých profesích a službami Úřadu práce. Během přednášky jim přitom byla několikrát zdůrazněna potřeba znalostí tří základních nejžádanějších dovedností uchazečů o zaměstnání: znalost cizích jazyků, výpočetní techniky a řidičské oprávnění skupiny B.

Fotka uživatele OA Prostějov.

DO „PSANÍ VŠEMI DESETI" SE PUSTILO KVARTETO STUDENTŮ

Do soutěže v psaní na klávesnici "všemi deseti", tedy ZAV Přerov, vyslala Obchodní akademie Prostějov ve čtvrtek 16. března čtyřčlennou výpravu z druhého ročníku, a to Jakuba Čecha a Davidem Zatloukalem z (oba 2. A), doplnila je pak děvčata Jana Müllerová a Aneta Kůrová (obě 2. B).
Svoje dovednosti v psaní desetiminutových opisů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu poměřili s ostatními 58 žáky různých škol z celé České republiky. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži David Zatloukal ze třídy 2. A, který ve výsledném bodování desetiminutových opisů obsadil 30. místo. V soutěži družstev se umístili naši žáci z 23 zúčastněných škol na lichotivém 10. místě.

Fotka uživatele OA Prostějov.

STUDENTI VYŠŠÍCH ROČNÍKŮ NAVŠTÍVILI VELETRH PRÁCE

Národní dům Prostějov a veletrh práce. To byl ve středu 15. března střed zájmu studentů třetích a čtvrtých ročníků naší školy. Už brzy je čeká vstup do praxe, a tak uvítali možnost prohlédnout si nabídku příležitostí regionálních firem. Mezi největší patří Windmoller, Maier, Mubea nebo HŽP.
Vedle zaměstnání se informovali i na brigády, dozvěděli se výši nástupního platu či možnost kariérního postupu. Jasné je, že maturitou "učení se" nekončí. Věříme, že naši absolventi se v praxi stejně jako v minulých letech rozhodně neztratí.

Fotka uživatele OA Prostějov.

DO OLYMPIÁDY V ANGLIČTINĚ JSME VYSLALI DVĚ NADĚJE

Gymnázium Jiřího Wolkera hostilo ve čtvrtek 23. února okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Skládala se přitom z poslechové a ústní části. V silném obsazení šestnácti nejlepších studentů z gymnázií a středních odborných škol okresu Prostějov vybojovala naše žákyně Anna Netušilová (1.A) konečné 7. místo a Karolína Josefčuková (3.A) se umístila na 12. příčce. Obě předvedly velice dobré výkony a rozhodně se v těžké konkurenci humanitně zaměřených gymnázií neztratily.​

Fotka uživatele OA Prostějov.

LYŽÁK JE ZA NÁMI

Fotka uživatele OA Prostějov.

Bitva argumentů

V pátek 10. února se studenti Obchodní akademie Prostějov zúčastnili  debatní soutěže. Akci pořádala Česká debatní společnost v Olomouci a ZMOK. Přijelo 18 družstev ze středních škol Olomouckého kraje.  Lucie Navrátilová (3. A) a Ondra Havlík (1. A) vytvořili tým, který se utkal na bitevním poli vždy s dalšími dvěma týmy z jiných škol. Témata byla daná dopředu – Odchod České republiky z EU, Povinná maturita z matematiky a Podnikatelé v politických funkcích. To, co dopředu neznali, bylo, zda budou hájit postoj pro podporu návrhu nebo proti návrhu. Nešlo jen o to, snést pádné a věcné argumenty, ale také umět oponovat stanoviskům soupeřů. Celou dobu se přísně hlídal čas a na celé dohlížela odborná porota. Lucka s Ondrou se  soutěže účastnili poprvé a rozhodně se neztratili. Ve všech třech bitvách skončili druzí, celkově na třináctém místě. Každé další ústní vystoupení byli lepší, získávali řeční jistotu a pohotově reagovali. Patří jim obrovská pochvala za odvahu a čas strávený přípravou podkladů. Už se těšíme na další ročník, bude to boj!

Fotka uživatele OA Prostějov.

PLES VE STYLU "OSCARŮ" STÁL ZA TO

A je to tady. Studenti čtvrtých ročníků oficiálně vstoupili do řad maturantů. Stalo se tak na velkolepém galavečeru v pátek 27. ledna 2017. Hostil ho Společenský dům v Prostějově a bylo se na co dívat. Ples OA Prostějov měl podobu udílení "cen akademie", tedy světově proslulých OSCARů. Pokud jste chyběli, opravdu máte čeho litovat. Máme pro Vás alespoň malou ochutnávku toho, co se na plese událo...

PRESTIŽNÍ ZLATÝ MERKUR MÁ NOVÉ MAJITELE. MLSALA 1. B

Výjimečnou a letitou tradicí na naší škole je i "soutěž" o nejlepší třídu daného pololetí. V hodnocení prvního pololetí tohoto školního roku byla nejlepší třída 1. B a kromě vysvědčení se tak v úterý 31. ledna mohla těšit i na sladkou odměnu.

Fotka uživatele OA Prostějov.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.