Aktuality

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

       DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:       čtvrtek 20. 10. 2016,   8:00 - 14:00

                                                             středa 16. 11. 2016,   8:00 - 17:00

                                                             středa 7. 12. 2016,   8:00 - 14:00

                                                             pátek 13. 1. 2017,   8:30 - 16:30

 ___________________________________________________________________

                                

MATURITNÍ TŘÍDA PROŽILA TŘÍDENNÍ EXKURZI V PRAZE

V hlavě už mají maturitní zkoušky, do jejich centra zájmu se vkrádá i blížící se „stužkovací" ples. Ale svůj nejdůležitější školní rok odstartovali studenti 4. A třídenní misí s cílem prozkoumat krásy hlavního města naší vlasti.
Matička Praha přivítala celkem třicetičlennou výpravu v termínu 7. - 9. září 2016. Program byl nabitý, jeho součástí byla například komentovaná prohlídka Pražského hradu, také návštěva kompletních prostor Kanceláře prezidenta republiky, prozkoumání známého Petřína včetně rozhledny a zrcadlového bludiště či procházka s odborným výkladem centrem Prahy se všemi hlavními pamětihodnostmi a zajímavostmi. Cílem našich studentů bylo i Muzeum Karlova mostu, hodinová plavba po Vltavě, probádání pražského židovského ghetta a přilehlých synagog.
Chybět nemohl ani kulturní zážitek v podobě návštěvy Národního divadla v rámci představení činohry podle předlohy Williama Shakespeara „Sen čarovné noci" a vše zakončila mimořádná exkurze v České národní bance.

PODĚKOVÁNÍ ZA CHARITATIVNÍ AKCI NÁS ZAHŘÁLO U SRDCE

Sbírková akce Ligy proti rakovině Praha s názvem „Český den proti rakovině 2016". Další z řady charitativních aktivit, u které jsme nemohli chybět. V polovině května tohoto roku zástupci studentů naší školy nabízeli veřejnosti tradiční žluté květinky a přispěli tak nemalou částkou na dobrou věc.
V těchto dnech přišlo OA Prostějov oficiální poděkování od pořadatelů sbírky. „Přijměte prosím naše poděkování za podporu sbírkové akce a už teď se těšíme na další dobrou spolupráci při příštím ročníku Českého dne proti rakovině ve středu 10. května 2017," vyjádřila se za organizátory Jana Mauleová.

Can you speak Business English?

Ve středu 21.9.2016 se na Obchodní akademii a SJZ v Přerově konal 2. ročník soutěže "Can you speak Business English?", která je zaměřena na obchodní angličtinu. Naši školu reprezentovaly Lucie Douděrová (4.B), Valerie Špicová (4.B) a Barbora Volná (4.B), které svým výkonem vynesly naši školu na 4. místo z celkem 9 soutěžících středních škol z Olomouckého kraje. Za reprezentaci školy děvčatům děkujeme.

Školní rok zahájen sportovní akcí

Studenti druhých ročníků Obchodní akademie Prostějov se pár dnů po zahájení nového školního roku vydali za pohybem a zábavou do kempu v Baldovci. Dvoudenní pobyt jim připomněl prázdniny nejen tropickými teplotami, ale i programem se sportovním vyžitím. První den jsme se podívali na Holštejn, což je zřícenina hradu s lidomornou jen pár kilometrů od Baldovce. Námahu z cesty zmírnila zastávka na oběd v místním pohostinství. Odpoledne na nás čekala lanová dráha, horolezecká věž či paintball. Komu se nechtělo zapojit se do těchto aktivit, mohl si vyjít na procházku či zahrát plážový volejbal. Pro otužilce byl připraven bazén, v němž však teplota vody nedosahovala příliš vysoko. Po večeři jsme připravili táborák a společně se pokoušeli vzpomenout na texty táborových písní. Následující den jsme vyrazili do Sloupu. Vedro bylo opět úmorné a cesta trvala dlouho, ale ochlazení na nás čekalo při prohlídce jeskyní. Zajímavý výklad a krásné krápníky všechny okouzlily. Po návratu do kempu už čekal autobus a příjemně unavené vrátil všechny do školní reality. Nezbývá než doufat, že se nám opět brzy naskytne příležitost vyrazit za sportem a poznáním.

Adaptační kurz 1. A

Dne 2.9.2016 proběhl v krásném přírodním prostředí kolem čelechovických lomů pod vedením P. Orálkové, pracovnice ekocentra IRIS, adaptační kurz třídy 1.A. Formou zážitkové pedagogiky se žáci seznamovali nejen sami se sebou, ale i s přírodou. Učili se týmové spolupráce a kreativnímu myšlení.

ZLATÉHO MERKURA TENTOKRÁT ZÍSKALA TŘÍDA 1. B

Nejlepší třída daného pololetí si v den vydání vysvědčení pochutná na skvělém dortu a může se celý další půlrok pyšnit prestižním ocenění. Výjimečná studijní tradice na OA Prostějov samozřejmě měla další pokračování i na konci školního roku 2015/2016. Po dlouhém tříletém vládnutí aktuální 3. A převzala vítěznou štafetu 1. B. V hodnocení zahrnující mnoho studijních hledisek vyhrála jednoznačně, druhé místo patřilo právě obhájcům "trofeje". Studentům 1. B patří velká gratulace!


Beseda O migraci

Studenti prvních ročníků naší školy přivítali v jednom z posledních školních dnů zajímavého hosta. Byl jím politolog Martin Přidal, který pohovořil o tématu, o kterém se v posledním roce ve společnosti mluví neuvěřitelným způsobem – o migraci. Představil nám nejdůležijtější čísla - kolik lidí jsou vlastně uprchlíci, kolik lidí uprchlo ze Sýrie, kolik jich celkem skončilo v zemích Evropské unie a kolik například v Turecku. Pro orientaci v problematice, ke které se vyjadřuje téměř každý je nutné tyto základy znát. Poté jsme mohli slyšet odpověď na nejrůznější mýty, které panují a také autentické zážitky z chorvatsko-srbské hranice, kam se Martin Přidal spolu s dalšími dobrovolníky vypravil pomáhat lidem ohroženým válkou. Součástí besedy byla i projekce fotografií z těchto míst.

Certifikát ESP

Naši studenti získali Certifikát ESP (Entrepreneurial Skills Pass), jenž je vstupenkou do programu JA Firma. Mezinárodní certifikát mají tito žáci: Lenka Zajíčková, Aneta Švecová, Žaneta Purová, Pavlína Králíčková, Aneta Hrubá, Josef Baroš a Michaela Antlová. Gratulujeme!


Jaká je vlastně pravda o drogách?

Na tuto otázku si mohli odpovědět naši žáci 1. až 3. ročníku po absolvování protidrogové přednášky, kterou pro ně uspořádalo Občanské sdružení „Řekni NE drogám  – řekni ANO životu. Dozvěděli se, jaká negativa s sebou užívání drog přináší a proč se jim v životě vyhnout.

Absolvent OA zaměstnán ihned po maturitě

Ke konci školního roku obdržela Obchodní akademie v Prostějově nabídku od poskytovatele účetního a daňového servisu. Jednalo se o práci v účetní kanceláři a brigáda byla určena především pro studenty 3. a 4. ročníků. Jedním ze zájemců byl i čerstvý absolvent naší školy, Lukáš Pospíšil. Před vlastním pohovorem zaslal do kanceláře motivační dopis s životopisem, přiložil certifikát získaný v projektu JA FIRMA a k tomu Europass. Následoval pohovor, při němž si Lukáš vedl také velmi dobře. Svými znalostmi a dovednostmi předčil mnohé vysokoškoláky, kteří se o tutéž práci rovněž ucházeli. Výsledkem je smlouva na 40 hodin měsíčně a to na dobu trvání minimálně 4 měsíce.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.