AktualityKritéria přijímacích zkoušek na školní rok 2017/2018

VÝSLEDKY EKONOMICKÉ SOUTĚŽE PRO UCHAZEČE O STUDIUM 
pro školní rok 2017/2018
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

Soutěž ve finanční gramotnosti

Žáci třetího ročníku se i letos zúčastnili celostátní soutěže „Finanční gramotnost“ jehož 8. ročník se letos koná. Ve školním kole zvítězil - Lukáš Dosedla, 2. místo obsadil Vojtěch Továrek a třetí byla Michaela Ontlová. Školní tým Obchodní akademie Prostějov, který tvořili tři nejlepší účastníci školního kola a náhradnice Kristýna Gáborová, obsadil v okresním kole soutěže 3. místo.

DOZVUKY PLESU 2017: DOKONALÝ OSKAROVÝ VEČER

Maturantský stav našich čtvrťáků se chýlí k závěru, zkoušky dospělosti buší na jejich dveře.
Přitom není to tak dávno, co do něj teprve vstoupili. Stalo se tak na konci ledna na slavnostním galavečeru ve výjimečné atmosféře s podtitulem "Oscar 2017"
Nabízíme Vám sestřih toho nejlepšího ...
https://www.youtube.com/watch?v=CIDCPkJAuN4

OA PROSTĚJOV OPĚT POMOHLA DOBRÉ VĚCI

Už tradicí na naší škole je charitativní činnost. Její součástí je mimo jiné spolupráce s organizací Život dětem, o.p.s, Opět jsme se tak zapojili do Srdíčkového dne. „Všem studentům a zaměstnancům školy bych chtěla co nejupřímněji poděkovat za pomoc při veřejné sbírce Srdíčkové dny, kterou už tradičně realizujeme pro rodiny s vážně nemocnými dětmi. Věřte, že si Vaší podpory nesmírně vážíme a jsme Vám vděčni za tolik potřebnou pomoc. Bez Vás bychom my dál pomáhat nemohli,“ podotkla ředitelka zmíněné organizace Život dětem, o.p.s. MgA. Maria Křepelková. Naší škole je ctí, že může pomáhat.

MATURANTY PŘEDNÁŠKA POUČILA O PRÁVU SPOTŘEBITELŮ

Nezvyklou, ale o to prospěšnější přednášku mají za sebou studenti čtvrtých ročníků. Zástupce veřejně známé společnosti dTest a zároveň vysokoškolský student práv je poučil o spotřebitelském právu.

KRAJSKË KOLO SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

6. dubna 2017 proběhlo na SOŠ Šumperk krajské kolo soutěže v anglickém jazyce, která je určena pouze pro střední odborné školy. Soutěž se skládala z písemné a ústní části. V písemné části soutěžící prošli poslechovým a lexikálním subtestem. Ústní část byla rozdělena na monolog k náhodně vybranému tématu a na jazykové situace ve dvojicích. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v každé celkem 26 žáků. 

Za starší žáky naši školu reprezentovala Karolína Josefčuková (3.A), která přes problémy v poslechové části skončila na 11. místě. 
Mladší žákyně Anna Netušilová (1.A) se zase nepřenesla přes lexikální část, která jí srazila na 8. místo. I když naše žákyně nestály na stupních vítězů, se svými výkony se v těžké konkurenci neztratily.
Oběma soutěžícím gratulujeme.

NA ZKUŠENOU

O tom, že doma za pecí člověka moc dobrodružství nečeká, se měli možnost tento týden přesvědčit žáci 4. ročníků. Na interaktivní prezentaci, jež je součástí projektu Česko-německého fóra mládeže, se dozvěděli, jak
a proč se učit cizí jazyky, a hlavně získali přehled o tom, kde, na jak dlouho a za jakých podmínek mohou pracovat či studovat v zahraničí. 
Teď už stačí jen sebrat odvahu, být trochu aktivní a začít objevovat svět. Tak PROČ to NEZKUSIT?

STUDENTI ŽASLI NAD SÍLOU LIDSKOSTI NICHOLASE WINTONA

Ochota a chuť nezištně pomáhat jiným není mezi lidmi obvyklá, avšak dokument o člověku, který zachránil téměř 700 dětí z okupovaného Československa, ukázal opak.
Studenti Obchodní akademie Prostějov zhlédli film o Nicholasi Wintonovi. Důkaz o hrůznosti historie a naopak neskutečné obětavosti oslovil všechny přítomné. Ještě nikdy se nestalo, že by v sále plném dospívajících lidí zavládlo od první minuty absolutní ticho a trvalo až do konce promítání.
Film ukazuje, jak je možné překonat zdánlivě nepřekonatelné překážky a uskutečnit něco, co zachrání stovky životů. Velkým překvapením potom je, že činností, které se sir Winton věnoval pouze pár měsíců, ale která nemá ve světě obdoby, se nepochlubil ani své manželce, protože to nepovažoval za důležité. Nebýt skutečnosti, že jeho žena narazila po dlouhých desetiletích na půdě na staré výstřižky a na seznamy dětí, nikdo by se nedozvěděl, co se vlastně stalo.
V dokumentu se objevují záznamy z transportů, rozhovory s lidmi, ukázky situace ve světě na počátku druhé světové války a mnoho dalšího.

ČINNOST POJIŠŤOVACÍHO ZPROSTŘEDKOVATELE

Minulý týden navštívil žáky čtvrtého ročníku – zaměření finanční poradenství, náš bývalý absolvent Ondřej Holub, nyní pojišťovací zprostředkovatel a vedoucí prostějovské pobočky pojišťovny Allianz. V poutavé prezentaci nás seznámil s historií pojišťovnictví i pojišťovny Allianz - jež mimo jiné pojistila Titanic a za jeho ztroskotání vyplatila nemalou pojistnou náhradu. Dále jsme se dozvěděli vše důležité o činnosti pojišťovacího zprostředkovatele, včetně zajímavostí z praxe.

MATEMATICKÝ KLOKAN PŘILÁKAL TŘI DESÍTKY ZÁJEMCŮ

Junior pro první a druhý ročník, student pro třetí a čtvrtý ročník. Středoškolské kategorie Matematického klokana 2017 se v letošním ročníku dočkaly velice početné účasti.
Do souboje se světem čísel a logiky se v pátek 17. března pustilo na OA Prostějov celkem 31 studentů.

Fotka uživatele OA Prostějov.

STÁTNÍ ZKOUŠKA: NAŠI ŽÁCI ÚSPĚŠNÍ NA STO PROCENT

Maturantky naší školy Kateřina Douděrová, Lucie Douděrová, Lucie Kučerová, Radka Popelková, Lucie Růžičková, Aneta Švecová, Barbora Volná a náš loňský absolvent Lukáš Pospíšil. Ti všichni se pod vedením paní učitelky Ing. Jany Kirchhofové dlouhodobě a pravidelně připravovali na státní zkoušku z grafických disciplín. A vyplatilo se! Všichni bez výjimky státní zkoušku úspěšně složili.
Co vlastně museli zvládnout? Napsat desetiminutový opis rychlostí alespoň 200 čistých úhozů za minutu při přesnosti nejméně 99,50 % a podle dispozic vypracovat v časovém intervalu 90 minut obchodní dopis a tabulku. Vše zvládli výborně, a proto jim mohla jejich vyučující slavnostně předat v galerii školy vysvědčení o státní zkoušce. Všem srdečně gratulujeme.

Fotka uživatele OA Prostějov.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.