Aktuality!!! MATURITNÍ PLES pátek 27. 1. 2017 !!!
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

TABLET UŽ MÁ MAJITELKU. VYHRÁLA USMĚVAVÁ NICOLA DOUBKOVÁ

Také při posledním dnu otevřených dveří jsme měli tu čest přivítat hosty z řad žáků základních škol, jejich rodičů, absolventů OA Prostějov, jednoduše zájemců o naši školu.
Pátek 13. ledna přinesl opět výjimečné zážitky a dlouho by o tom mohla mluvit i Nicola Doubková. Přišla si totiž stejně jako desítky dalších během DOD nejen prohlédnout naši historickou budovu s moderním interiérem, ale zkusit štěstí při "soutěži o tablet".
Neváhala vyplnit přichystanou křížovku a odvaha se vyplatila. Ze všech odevzdaných křížovek právě ona vyhrála hlavní cenu, tedy Tablet Lenovo IdeaTab A7-10.
A právě ten už také přebrala z rukou paní ředitelky...

Fotka uživatele OA Prostějov.

FLORBALISTKY SLAVILY TRIUMF A POSTUP MEZI ELITU KRAJE

Florbalové družstvo slečen z OA Prostějov stojí za to a má velkou sílu. Tak znělo tiché konstatování všech soupeřek našeho týmu při okresním kole děvčat konaném v předvánočním čase v hale na Studentské ulici.
Nejprve si holky poradily díky kontumačnímu výsledku 5:0 se Střední zdravotnickou školou Prostějov, pak obrazně řečeno roztrhaly na kusy pořádající RG a ZŠ města Prostějova 11:0 a dokázaly zabodovat i se SOŠPO.
Vyústěním výborných výkonů tak nemohlo být nic jiného než celkový triumf a postup mezi nejlepší družstva z celého kraje.

Fotka uživatele OA Prostějov.

VOLEJBALOVÉ VÁNOCE VYHRÁLA 3.A.

Poslední školní den kalendářního roku na OA Prostějov patří tradičně studentskému turnaji pod vysokou sítí.
První část volejbalového dopoledne obstaraly dvě základní skupiny, v nichž každá třída měla jeden tým. Podmínkou bylo, že v každém momentu můžou být na jedné straně hřiště na palubovce maximálně tři kluci.
Hned od prvních bitev bylo jasné, že na rozdíl od předchozích ročníků bude turnaj velice vyrovnaný.
A to se potvrdilo i při vyvrcholení turnaje, kde rozhodoval každý míč. Finále a celý turnaj nakonec ovládl výběr 3.A, který přetlačil maturanty ze 4. A. Ti získali ocenění v nově vyhlášených kategoriích o nejlepší fanoušky.

Fotka uživatele OA Prostějov.

ÚČETNÍ TÝM 2017

Dne 14. prosince 2016 se tři žákyně naší školy Žaneta Purová, Adéla Bártová a Kateřina Douděrová (4. A) zúčastnili soutěže „Účetní tým 2017“, kterou pořádala Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě. Obsahem byla případová studie na účtování jednotlivých agend a  vědomostní hra Riskuj. Na pomyslné stupně vítězů se děvčata neprobojovala.

TAJEMSTVÍ "SUDOKU" NEJLÉPE OVLÁDÁ ŠIMON BUREŠ

Jedna až devět ...v řádcích, sloupcích a také všech čtvercových sektorech. Kdo by neznal hru Sudoku. Vymyslel ji Howard Garns už v roce 1979 pod názvem "Number Place", do celého světa se ale rozšířila díky obrovské popularitě z Japonska, kde dostala dnešní pojmenování.
A právě do boje se Sudoku se rozhodla v pátek 9. prosince pustit dvacítka studentů OA Prostějov napříč všemi ročníky. Na programu dvouhodinového školního kola byly celkem čtyři eliminační kola na čas.
Počet luštitelů se tak postupně snižoval a do posledního finálového kola jich postoupilo pět. Celkový triumf si pak zaslouženě odnesl Šimon Bureš z 2. A, který měl nejrychleji hotovo při všech čtyřech úkolech.

Pořadí finálového kola:
1. Šimon Bureš (2. A)
2. Pavlína Králíčková (4. A)
3. Veronika Svobodová (4. B)
4. Jana Pospíšilová (4. A)
5. Hana Lukavská (4. A)

„TALENTOVKA“ V PSANÍ NA PC MÁ SVÉ VÍTĚZE

Ve středu 30. listopadu 2016 proběhla na naší škole již tradiční Talentová soutěž žáků základních škol v psaní na klávesnici PC. Jejím cílem je ukázat soutěžícím, jak psát na klávesnici PC všemi deseti a seznámit je s tzv. „desetiprstovou hmatovou metodou“. Soutěž probíhá vždy ve dvou disciplínách – jako soutěž jednotlivců a soutěž družstev. „Písařského klání“ se letos zúčastnilo 36 žáků z 8 základních škol. V soutěži 9 družstev zvítězilo a obhájilo loňské prvenství družstvo ZŠ Určice, na 2. místo se oproti minulému roku posunula ZŠ Kollárova, Prostějov, která „odsunula“ na 3. místo ZŠ Vrbátky A. V soutěži jednotlivců obsadil 1. místo Martin Ovečka (ZŠ Určice), 2. místo Jiří Berka (ZŠ Vrbátky A) a o 3. místo se stejným počtem napsaných cvičení dělili dva žáci ze ZŠ Určice – Lukáš Kovařík a Aneta Kochánková.

Součástí programu soutěže v psaní na klávesnici bylo vystoupení našich žáků 2. ročníku, Jakuba Čecha a Davida Zatloukala. Soutěžící si také mohli zpříjemnit čekání na vyhlášení výsledků prohlídkou zajímavostí v Galerii školy. Věříme, že žáci ZŠ a jejich učitelé u nás strávili příjemné dopoledne a že se v příštím roce opět setkáme. Už teď se těšíme na další ročník talentové soutěže. 

ČTVRŤÁCI PŘICHYSTALI MIKULÁŠSKOU NADÍLKU

Mikuláš, čert a anděl, a to ve velmi slušném počtu. Tak vypadala OA Prostějov v pátek 2. prosince.

DOBRÝ VÝKON MLADÝCH FUTSALISTŮ NA ÚSPĚCH NESTAČIL

Středoškolská futsalová liga, Severní Morava, divize F. Takový turnaj absolvovali i vyslanci OA Prostějov ve složení Michal Štěpán, Martin Ryšavý, Jan Mikulka, Antonín Bartošek, Vojtěch Navrátil, Marek Adam, Lukáš Steiner, Martin Pěnčík, Lukáš Kaláb, David Vykopal a David Zatloukal.
Protivníky byli zástupci GJB a SPGŠ Přerov, SŠ Řezbářská Tovačov, ZŠ a RG Prostějov. Přes doslova hrdinské výkony se nakonec naší družině na celkové prvenství a tím i postup do dalšího kola dosáhnout nepodařilo.

VOLEJBALISTKÁM TĚSNĚ UNIKL POSTUP DO SEMIFINÁLE

Pod vysokou sítí haly ZŠ a RG Prostějov se v sobotu 29. listopadu setkalo devět dívčích týmů. Poměřily svoji volejbalovou formu při okresním kole turnaje pořádaného AŠSK.
OA Prostějov vyslala do boje tým ve složení Lucie Navrátilová, terezie Frgálová, Veronika Žilková, Kristýna Šestořádová, Kristýna krejčí, Aneta Svobodová, Adéla Jenešová, Michaela Nezhybová, Lucie Zaoralová, Lucie Grydilová, Lenka Soběslavská a Veronika Hájková. A slečny si v zápasech hraných na dva vítězné sety vůbec nevedly špatně.
Po úvodní dělbě bodů 1:1 se Střední zdravotnickou školou Prostějov dokázala naše děvčata jasně přehrát Art Econ 2:0. Byla tak blízko postupu ze základní skupiny, ovšem proti domácímu týmu neukořistit ani set. A právě to rozhodlo.
V konečném zúčtování zaostali na nepostupové třetí příčce jen o skóre za svým úvodním soupeřem dne.

PRVÁCI V MUZEU PROSTĚJOVSKA "PŘIVÍTALI OTCE VLASTI"

Opravdu zajímavou interaktivní návštěvu komentované výstavy má za sebou třída 1. A.
Absolvovala ji v prostějovském muzeu v pátek 25. listopadu a jejich průvodkyní byla Blanka z Valois (Mgr. Jitka Svozílková). Studenti poutavě provedla obdobím vlády Lucemburků na českém trůně, obzvláště pak životem a vládou Karla IV.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.