Aktuality


Oznámení o konání doplňujících voleb do Školské rady
Volby do Školské rady
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

VALAŠSKÝ DATEL: NÁŠ ÚSPĚCH V SILNÉ KONKURENCI

Opět jsme se neztratili. A kde? No přeci na soutěži tentokrát s názvem “Valašský datel”. Letos se konala 10. a 11. října na Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí a naši žáci ve složení Martin Vláčil, Karolína Pluskalová, Lucie Tomášková (všichni ze 2. A) a Duc Long Hoang (2. B) v soutěži v psaní na klávesnici všemi deseti opět zabodovali.
Ve dvou dnech soutěžili v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. V bodovaném středečním tréninku složeném z psaní minutovek nejlépe obstál Martin Vláčil, který se umístil na výborném 10. místě s výkonem 356,4 čistých úhozů za minutu.
Ve středeční soutěži ve výsledném bodování desetiminutových opisů pak uspěl Duc Long Hoang, který obsadil v konkurenci 39 soutěžících vynikající 8. místo.
Jsme rádi, že máme další talentované žáky, kteří zvládají obstát v tak silné konkurenci škol, a to nejen středních, ale už i základních, ve kterých se začíná stále více vyučovat psaní na
klávesnici v programu ZAV.

Fotka uživatele OA Prostějov.

MATURANTI ZE 4. A VYRAZILI POZNÁVAT KRÁSY PRAHY

Poznávací exkurze hlavního města, a to hned třídenní. Tak zněl výletní program studentů ze 4. A pro 4.-6. října.
Návštěva začala procházkou od Václavského náměstí na Staroměstské až k Staronové synagoze. Komentovaná prohlídka Staroměstské radnice, reprezentačních prostor, sklepení a orloje přítomné dostala i do neznámých míst.
Večer viděli v Činoherním klubu klasickou jednoaktovku G. B. Shawa Paní Warrenová s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Prošli nočním městem přes Karlův most až na Malou Stranu, přitom každý ze studentů si v rámci oboru cestovního ruchu připravil výklad o navštívených pamětihodnostech.
Druhý den patřilo dopoledne Pražskému hradu a okolí, odpoledne České národní bance. Expozice Lidé a peníze, film o funkcích centrální banky a zajímavý výklad stály za to. Následná pro změnu hodně netradiční výstava moderního umění v Rudolfinu „Nervous trees“ asi položila víc otázek než dala odpovědí. Večer výprava zamířila do prostor bývalých jatek Holešovické tržnice na představení La Putyky s názvem Plovárna. V kulisách Vančurova Rozmarného léta rozehráli dva muži a jedna žena strhující představení nového cirkusu, tedy spojení akrobacie, žonglování, pohybových skečů a mimických výstupů podkreslené emotivní hudbou.
Pátek se odehrál ve znamení návštěvy Poslanecké sněmovny doplněné o výklad Parlamentarismus v českých zemích a pozdějšího návratu domů.

Fotka uživatele OA Prostějov.

PIŠQWORKY: DO FINÁLE POSTOUPILO SEDM NEJLEPŠÍCH

Školní podoba PišQworek 2017 má nakonec na OA Prostějov kvůli velkému zájmu účastníků dvě kola. Do bitev "křížek vs. kolečko" se v první části, z které jsou naše fotografie, pustilo 27 studentů.
Ze sedmi základních skupin postupují jejich vítězové do finálového rozuzlení, které je na programu ve středu 11. října 2017 od 11.00 hodin.
Kdo se utká o celkový triumf? Adam Slavotínek (2. A), David Zatloukal (3. A), Adéla Otrubová (4. B), Tomáš Beneš (1. A), Kateřina Böhmová (1. B), Klára Šimková (2. B) a Břetislav Prokop (1. A)

STUDENTI DOSTALI MOŽNOST VYZKOUŠET SI VOLBY 2017

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 se odehrají až v druhé polovině října, ale u nás na škole proběhly už dnes 3. října 2017.
Přesněji řečeno šlo o jejich studentskou podobu, tedy celorepublikový projekt, v němž si středoškoláci zkouší volit "nanečisto" a seznamují se tak s důležitými principy demokracie. Přitom i tyto volby budou vyhodnoceny a výsledky se už brzy dozvíme.

Fotka uživatele OA Prostějov.

STUDENTI ZE 4. B PODNIKLI TŘÍDENNÍ EXKURZI DO PRAHY

Prozkoumat více či méně známá turisticky přítažlivá místa hlavního města České republiky. Takový byl cíl třídenního poznávacího zájezdu do Prahy, který od 20. do 22. září podnikla 4. B.
Začátek obstarala prohlídka stálé expozice českého kubismu v Domě U Černé Matky Boží. Pak se všichni trošku zapotili, protože po návštěvě muzea v Prašné bráně si vyšlápli až na její věž, aby se nechali unášet krásami Prahy z výšky.
Odpoledne výprava absolvovala exkurzi do České národní banky, kde se dozvěděla spoustu zajímavostí o historii mincí a bankovek a o funkcích, které tato instituce plní. A pak opustila současnost a vrátila se v čase. V rámci prohlídky Muzea studené války v podzemních prostorách hotelu Jalta se všichni vrátili do doby socialismu.
Pak přišlo na řadu ledové království zvané Ice Pub. Ocitnout se na chvíli v „době ledové“, to byl pro všechny super pocit. Pozdní večer patřil kouzelnému pohledu na večerní Prahu z Žižkovské věže.
Následující den byla na programu prohlídka pamětihodností Prahy s objednanou průvodkyní. Studenti viděli všechny skvosty našeho hlavního města. Odpoledne si prohlédli prostory divadla Rokoko a večer pokračoval ve znamení kultury. Návštěva rockové opery Faust byla pro všechny překvapujícím zážitkem. A poslední den exkurze? Nesl se ve znamení prohlídky České televize na Kavčích horách, ta se samozřejmě všem líbila. Kromě prostor televize bylo možné nakouknout pod pokličku natáčení dvou pořadů pro děti.
Na závěr pražského pobytu ještě všichni společně zavítali na Vyšehrad. Podzimní Praha jednoduše stála za to.

Fotka uživatele OA Prostějov.

SOUTĚŽ V OLOMOUCI: MÁME BRONZOVÝ EKOTÝM 2017

Vědomostní multidisciplinární test šedesáti otázek z oblasti ekonomiky, účetnictví, daňové problematiky, financování a informačních technologií.
Později také prezentace na téma „Ekonomické důsledky terorismu“ s přípravou trvající pouhých třicet minut bez využití jakýchkoli pomůcek nebo podpůrných prostředků.
To jsou "disciplíny", ve kterých se v úterý 26. září v prostorách Obchodní akademie v Olomouci utkaly tříčlenné skupiny v rámci krajského kola soutěže EKOTÝM 2017.
Studenti čtvrtého ročníku OA Prostějov Kristýna Gáborová (4. B), Concolino Chiara (4. B) a Petr Kuba (4. B) se ukázali v dobrém světle. Patří jim konečná třetí pozice.

Fotka uživatele OA Prostějov.

ATLETKY ZŮSTALY TĚSNĚ POD STUPNI VÍTĚZŮ, CHLAPCI JSOU ŠESTÍ

Středoškolský atletický pohár, okresní kolo, úterý 19. září, hřiště RG a ZŠ Prostějov. To jsou základní fakta sportovní akce, na které jsme měli zastoupení v dívčí i chlapecké kategorii. V konkurenci sedmi družstev naši vyslanci srdnatě bojovali, ale na postup vždy dvou nejlepších týmů to nestačilo.
Děvčata se umístila těsně po pomyslnou „bednou“ na čtvrté pozici, když se skvělými výkony blýskla zejména Kristýna Nováková (3. A) na osmistovce a v dálkařském sektoru.
Chlapce může mrzet celkový bodový zisk, protože na konečném šestém místě měli minimální ztrátu na pátou i čtvrtou pozici.

Fotka uživatele OA Prostějov.

NOVÁČCI NA NAŠÍ ŠKOLE ZAČALI ADAPTAČNÍM KURZEM

Nejlepší cesta, jak se seznámit s novými spolužáky a učiteli, je něco společně podniknout. Právě proto prváci vyrazili s třídní a tělocvikářem do Mostkovic, postavili perfektní hrady, zkusili beach a minigolf.
Víte, kolik lidí se vejde do jediného vagonu na trase Prostějov – Čelechovice na Hané? Opravdu hodně. My jsme to na vlastní kůži otestovali v rámci přepravy na ekobio procházku adaptačního kurzu.
S lektorkami Irisu jsme zkusili třeba přenášet hnízdo, složit republiku, chodit poslepu a kreslit pět jednou fixou. A kdo ulovil špejlí kroužek, měl přísun cukru.
Počasí vyšlo skvěle, zapojil se každý a nový 1. ročník OA Prostějov už není jen shluk cizích lidí, ale třídy. Každý v něčem vynikl a už víme, jak se kdo jmenuje.

Fotka uživatele OA Prostějov.

PŘIVÍTALI JSME GARANTA PROJEKTU "SOUTĚŽ A PODNIKEJ 2017"

Vyhrává nejlepší nápad k podnikání. To je hlavní myšlenka druhého ročníku projektu "Soutěž a podnikej 2017", jehož garant Marek Vítek přijal pozvání OA Prostějov a navštívil naši školu.
Během lekce ve 3. B vyzval studenty k napsání dobrých a „ujetých“ podnikatelských nápadů. Většina veřejnosti má pocit, že na podnikání nemá dost odvahy, času, peněz a kreativity. Panu Vítkovi se podařilo podobné námitky rozmetat a ukázal, že i ze zdánlivé šílenosti je možné vytěžit něco užitečného.
Určitě se zapojíme, a to nejen kvůli lákavé první ceně – výletu do Chicaga. Chce to "jen" ten správný nápad…

VODÁK 2017

Na konci školního roku jsme se my, žáci 2. ročníků, vypravili prozkoumat krásy Vltavy a jejího okolí. V pondělí odpoledne nás autobus přivezl do Vyššího Brodu, kde začínalo naše dobrodružství. Jako jedni z mála jsme měli celkem hezké počasí, až na pár mřáčků s kapkami deště, a proto jsme měli možnost jet ještě dál, než předchozí ročníky. Náš cíl byl tedy až v Boršově nad Vltavou. Někdo se s divokými peřejemi dokázal poprat lépe, někdo hůře, ale i tak jsem to všichni ve zdraví a s radostí zvládli. Ve středu jsme si udělali zastávku v Českém Krumlově, kde jsme měli možnost projít si toto nádherné město. Po celou dobu vodáckého kurzu nás doprovázeli mimo učitelů také dva úžasní instruktoři, Štěpán a Pivas, kteří pro nás vymýšleli různé zajímavé aktivity. Důležité je, že jsme si týden pobytu „na vodě“ dokázali společně užít a budeme na to v dobrém vzpomínat.

Míša Tylová, studentka 2. ročníku OAPV

Fotka uživatele OA Prostějov.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.