AktualityNABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

___________________________________________________________________

PROCHÁZKA ŠKOLOU

       DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:       středa 7. 12. 2016,   8:00 - 14:00

                                                             pátek 13. 1. 2017,   8:30 - 16:3

 !!! SOUTEŽ O TABLET !!!

EKONOMICKÁ SOUTĚŽ

___________________________________________________________________

Informace ke SZ z PEKu

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________                                

PRVÁCI V MUZEU PROSTĚJOVSKA "PŘIVÍTALI OTCE VLASTI"

Opravdu zajímavou interaktivní návštěvu komentované výstavy má za sebou třída 1. A.
Absolvovala ji v prostějovském muzeu v pátek 25. listopadu a jejich průvodkyní byla Blanka z Valois (Mgr. Jitka Svozílková). Studenti poutavě provedla obdobím vlády Lucemburků na českém trůně, obzvláště pak životem a vládou Karla IV.

STUDENTI ZJISTILI, „JAK SE NESTÁT OBĚTÍ SOCIÁLNÍCH SÍTÍ?“

Dnešní doba je typická velkým rozvojem technologií. Internet, chytré telefony, tablety a také sociální sítě. Mladí lidé zde tráví více času, než si dokáží připustit. To však mění jejich vnímání reality, aniž si sami uvědomují, jakým způsobem. Rada „Nepoužívej ten telefon“ dnes nemůže obstát.
Jak tedy mladým lidem pomoci, aby uměli s rozumnou mírou zacházet s chytrými telefony a sociálními sítěmi?
Přesně tak byla uvedena opravdu nevšední přednáška "Jak se nestát obětí sociálních sítí?" v kině Metro, kterou absolvovali první, druhé a třetí ročníky OA Prostějov ve čtvrtek 24. listopadu.
Mgr. Věra Kapsová, GrowJOB institute Brno – „Jak se nestát obětí sociálních sítí?“, dovedla publiku až ke konkrétním krokům, které mohou mladí lidé zavést v běžném životě, aby dokázali „zůstat v obraze“ s technologiemi a sociálními sítěmi, ale zároveň se nestávali jejich obětí.

STUDENTI SE SEZNÁMILI S TRHEM CESTOVNÍHO RUCHU

Programem třídy 4. B pro úterý 22. listopadu byla mimo jiné i odborná přednáška na téma cestovního ruchu. Vedoucí prostějovské pobočky cestovní agentury Invia paní Eva Staňková poutavým způsobem seznámila žáky s činností cestovní agentury a se situací na trhu cestovního ruchu. Na konci přednášky byla odměněna spontánním potleskem.

TŘEŤÁCI VYRAZILI NA PŘEDNÁŠKU. CÍL? FINANČNÍ ÚŘAD

Porovnání teoretické znalosti se skutečným stavem, a to v oboru daní. Takovou možnost každoročně dostávají na OA Prostějov studenti třetích ročníků a letošní školní rok nebyl výjimkou.
A tak v úterý 22. listopadu zamířili na finanční úřad v Prostějově. 
Prezentaci vedl Ing. Pavel Michalec, MBA a přehledně shrnul veškeré úkoly související se správou daní. Velmi názorně vysvětlil kroky daňového řízení, registrace subjektů, vyměřování a kontrolu placení daní. Asi nejvíc studenty zaujaly postupy daňové exekuce v případech, kdy selže poplatníkova ochota daň platit.
Výčet poměrně tvrdých a narůstajících sankcí na straně jedné a neustálá snaha úřadu o nalezení rozumného řešení na straně druhé byly zajímavé. Podle odezvy samotných studentů se jim přednáška líbila, a to hlavně díky konkrétním případům z praxe.

Soutěž s mezinárodní účastí ZAV Olomouc 2016

Dne 10. a 11 listopadu 2016 se žáci naší školy ve složení Josef Baroš (4. A), Lucie Douděrová,  Barbora Volná (obě 4. B), Jakub Čech, David Zatloukal (oba 2. A) a Denisa Starostová (2. B) zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici PC “všemi deseti” – ZAV Olomouc 2016.

Ve dvou dnech soutěžili v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži Josef Baroš ze třídy 4. A. V bodovaném čtvrtečním tréninku se umístil na 26. místě s výkonem 361,2 čistých úhozů za minutu. V páteční soutěži pak dosáhl velmi dobrého umístění také v opisu s penalizací 100, ve kterém obsadil 26. místo. Ve výsledném bodování desetiminutových opisů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu pak obsadil v konkurenci 73 soutěžících nejen z České republiky, ale také z Maďarska a Rakouska 31. místo se ziskem 9 203 čistých úhozů.

V soutěži družstev se umístilo chlapecké družstvo z 24 zúčastněných škol na pěkném 10. místě, družstvo dívek pak obsadilo 16. příčku. Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy v této mezinárodní soutěži.

KRAJSKÉ KOLO LOGICKÉ OLYMPIÁDY PŘINESLO ÚSPĚCH BUREŠE!

Nejlepší řešitelé ze školních kol letošní logické olympiády se sešly v pátek 4. listopadu v jedné místnosti Městského divadla, aby poměřili síly v rámci celého Olomouckého kraje. V kategorii středních škol měla OA Prostějov dvě želízka v ohni, a to Šimona Bureše (2. A) a Kristýnu Gáborovou (3. B). Oběma patří gratulace už za postup mezi krajskou špičku.
Ale to není všechno! Šimon Bureš se dokázal v nabité konkurenci 44 studentů dostat na konečné 9. místo!!!
Ještě jednou oběma gratulujeme.

ŠKOLNÍ KOLO Z ÚČETNICTVÍ

Dne 1. listopadu 2016 se uskutečnilo školní kolo soutěže z účetnictví, ve kterém mohli změřit svoje síly žáci 4. ročníků.  Obsahem soutěže bylo prověření znalostí ze všech oblastí účtování od zásob až po časové rozlišení nákladů a výnosů. První místo obsadila Bártová Adéla (4. A), druhé místo získala Purová Žaneta (4. A) a třetího místa dosáhla Douděrová Kateřina (4. A). Nejlepším žákům gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí na soutěži MD/D ve Znojmě, kam budou vysláni jako reprezentanti naší školy.

ŠENOVSKÝ DATEL 2016

Opět  jsme zabodovali! A kde? No přece na soutěži s výstižným názvem “Šenovský datel”. Letos se konala 17. a 18. října 2016 na Obchodní akademii v Šenově u Nového Jičína. Naši žáci ve složení David Zatloukal (2. A), Denisa Starostová a Jana Müllerová (obě 2. B) se v soutěži v psaní na klávesnici všemi deseti opět neztratili a zabodovali.

Ve dvou dnech soutěžili v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži David Zatloukal. V bodovaném čtvrtečním tréninku se umístil na výborném 10. místě s výkonem 316,3 čistých úhozů za minutu a v páteční soutěži ve výsledném bodování desetiminutových opisů pak obsadil v konkurenci 45 soutěžících 14. místo. Jsme rádi, že máme další talentované žáky, kteří zvládají obstát v tak silné konkurenci škol, a to nejen středních, ale už i základních, ve kterých se začíná vyučovat psaní na klávesnici v programu ZAV.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2016

Minulý týden na naší škole proběhla již tradiční soutěž s Menzou ČR, Logická olympiáda 2016. Jednalo se školní kolo a do krajského kola postupují ŠIMON BUREŠ (2.A) a KRISTÝNA GÁBOROVÁ (3.B). Krajské kolo se uskuteční 4. listopadu, držte pěsti!

ZÁVODY "O POHÁR CORNY" OBJEVILY NOVÉ ATLETICKÉ TALENTY

Týmově se mezi nejlepší sice neprosadili, zaskvělo se ale hned několik jednotlivců. OA Prostějov vyslala dvě družstva do atletických bojů "O Pohár Corny".
V areálu Reálného gymnázia Prostějov nakonec naše družiny mezi nejlepší nepatřily, děvčata skončila v osmičlenném startovním poli šesté a hoši mezi devíti mužstvy šestí, přesto závody ukázaly v jejich řadách na několik talentů.
Za zmínku určitě stojí vrh koulí v podání Davida Vykopala (10,84 m) či čtyřstovka Martina Pěnčíka za 61,38 s. Mezi něžným pohlavím se prosadila mimo jiné Karolína Klímová ve výšce (134 cm) a v koulařském sektoru Kateřina Vlková (8,26 m)
Poděkování za velkou bojovnost ale patří všem...


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.