Aktuality


___________________________________________________________________

12. 1. 2018 od 8:00 do 14:00

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

___________________________________________________________________

EKONOMICKÁ SOUTĚŽ

SOUTĚŽ O TABLET

______________________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

MATURANTI SE PUSTILI DO ŠKOLNÍ SOUTĚŽE V ÚČETNICTVÍ

Prověření znalostí ze všech oblastí účtování od zásob až po časové rozlišení nákladů a výnosů. Takový byl obsah školního kola soutěže z účetnictví, ve které se 7. a 8. listopadu poměřili studenti čtvrtých ročníků.
První místo obsadila V. Žilková (4. A), druhou pozici získal V. Továrek (4. A) a na třetí příčku dosáhla N. Šmídová (4. A). Nejlepším soutěžícím gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí na soutěži MD/D ve Znojmě.

TALENTOVÁ SOUTĚŽ ZAV

Talentová soutěž žáků základních škol v psaní na klávesnici. Tak zní název tradiční akce naší školy, jejíž letošní pokračování přinesl první listopadový den.
Cílem je ukázat soutěžícím, jak psát na klávesnici PC všemi deseti a seznámit je s tzv. „desetiprstovou hmatovou metodou“. Soutěž probíhá vždy ve dvou kategoriích, tedy jednotlivců a družstev.
„Písařského klání“ se letos zúčastnil rekordní počet 56 žáků z 10 základních škol. V soutěži 14 týmů zvítězilo družstvo ZŠ a MŠ Olšany u Prostějova A. Obhajoba loňského prvenství se sice nepovedla ZŠ Určice, ale svým velmi stabilním výkonem se jen „posunula“ na druhou příčku. Jako třetí v pořadí skončil tým ze základní školy, která je naším pravidelným účastníkem, a to ZŠ Kollárova.
Mezi jednotlivci byl nejúspěšnější ze všech Jan Kubíček (ZŠ a MŠ Olšany A), pomyslné stříbro patří Marcele Kovaříkové (také ZŠ a MŠ Olšany), o konečné třetí místo se stejným počtem napsaných cvičení podělili dva jmenovci David Hendrych ze ZŠ Kollárova a David Jeneš ze ZŠ Plumlov A.
Zpestřením programu bylo vystoupení našich studentů třetího ročníku Jakuba Čecha a Davida Zatloukala.
Soutěžící si také mohli zpříjemnit čekání na vyhlášení výsledků prohlídkou školy a návštěvou naší „Galerie školy“. Už teď se těšíme na další ročník naší „Talentovky“.

KVARTETO MLADÝCH MUŽŮ SOUTĚŽILO NA ZAV OLOMOUC

Tradiční soutěž v psaní na klávesnici, navíc s mezinárodní účastí. To byl důvod olomoucké návštěvy pro čtyři naše studenty, a to ve dnech 2. a 3. listopadu 2017.
Výprava ve složení Jakub Čech, David Zatloukal (oba 3. A), Martin Vláčil (2. A) a Duc Long Hoang (2. B) bojovala při letošním ZAV Olomouc se silnou konkurencí. Soutěžilo se v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu.
Nejlepšího výsledku dosáhl ve čtvrtečním bodovaném tréninku Jakub Čech, patřilo mu 30. místo. Hned za ním skončil Marin Vláčil a David Zatloukal bral 33. pozici.
David byl také nejúspěšnější v páteční soutěži, kdy ve výsledné kombinaci desetiminutových opisů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu obsadil mezi 69 soutěžícími z České republiky, Maďarska, Slovenska a Turecka 28. příčku se ziskem 9 785 čistých úhozů. 
V soutěži družstev si náš tým svým výsledkem zajistil z 24 zúčastněných škol pěkné 11. místo. Všem čtyřem děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

STUDENTI DOSÁHLI NA MEZINÁRODNÍ CERTIFIKÁT ESF

Jako každý rok i letos se povedlo našim studentům dosáhnout výborného výsledku v testu podnikatelských schopností. Skupina ze 4. B uspěla v osobnostní i znalostní zkoušce a stala se držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu ESF.

ŘEŠITELÉ PŘÍRODOVĚDNÉHO KLOKANA SI VEDLI DOBŘE

Záludné dotazy a příklady z chemie, biologie, zeměpisu, fyziky a dalších přírodních věd. Takové je každoročně zadání přírodovědného klokana a do letošního ročníku kategorie Junior se zapojili i studenti z OA Prostějov.
A v celkovém hodnocení 230 řešitelů převážně z gymnázií si nevedli vůbec špatně.
Nejlepší byla Tamika Borská (2. A) na 43. místě, jen o dvě pozice hůře skončil Břetislav Prokop (1. A), 67. příčka patří Kristýně Antlové (2. A

STUDENTI OA PROSTĚJOV POZNÁVALI KRÁSY A HRŮZY POLSKA

Jednodenní výpravu na území našich severních sousedů podnikli ve středu 18. října studenti OA Prostějov.
Říká se, že pro objektivní obrázek našich dějin je třeba alespoň jedenkrát za život navštívit koncentrační tábor Osvětim a Březinku. A právě tuhle příležitost naši studenti dostali.
Během celodenní a náročné exkurze prošli oba areály koncentračního tábora a se sklíčenými pocity odjížděli do Krakowa. Tam všechny čekala prohlídka Schindlerovy továrny. Cílem návštěvy tohoto muzea bylo přiblížit přítomným postavu pana Oskara Schindlera.
Rozhodnutí, zda se jednalo o hrdinu, či zrádce už bylo pouze na žácích. Nakonec přišla na řadu večerní procházka centrem města. Sukiennice je při nočním osvětlení kouzelná stejně jako Rynek Glowny.

S PŘÍRODOVĚDNÝM KLOKANEM NEJLÉPE BOJOVALA BORSKÁ

Sedmnáct studentů naší školy z prvního a druhého ročníku zasedlo ve středu 11. října k zadání letošního „Přírodovědného klokana“.
S obtížnými úlohami kategorie junior z biologie, fyziky, chemie, zeměpisu a dalších vědních přírodních oborů všichni "zápasili" velmi dobře, vítěz ale může být jen jeden. A že bitva o triumf byla více než vyrovnaná.
Prvenství nakonec patří Tamice Borské (2. A, 49 bodů), jen o jediný bod za ní skončil druhý Břetislav Prokop (1. A, 48 bodů). Třetí příčka patří Kristýně Antlové (2. A, 43 bodů). Na čtvrté pozici je Radim Nakládal (1. B, 41 bodů), na páté pak Barbora Koukalová (1. A, 40 bodů).

VALAŠSKÝ DATEL: NÁŠ ÚSPĚCH V SILNÉ KONKURENCI

Opět jsme se neztratili. A kde? No přeci na soutěži tentokrát s názvem “Valašský datel”. Letos se konala 10. a 11. října na Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí a naši žáci ve složení Martin Vláčil, Karolína Pluskalová, Lucie Tomášková (všichni ze 2. A) a Duc Long Hoang (2. B) v soutěži v psaní na klávesnici všemi deseti opět zabodovali.
Ve dvou dnech soutěžili v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. V bodovaném středečním tréninku složeném z psaní minutovek nejlépe obstál Martin Vláčil, který se umístil na výborném 10. místě s výkonem 356,4 čistých úhozů za minutu.
Ve středeční soutěži ve výsledném bodování desetiminutových opisů pak uspěl Duc Long Hoang, který obsadil v konkurenci 39 soutěžících vynikající 8. místo.
Jsme rádi, že máme další talentované žáky, kteří zvládají obstát v tak silné konkurenci škol, a to nejen středních, ale už i základních, ve kterých se začíná stále více vyučovat psaní na
klávesnici v programu ZAV.

Fotka uživatele OA Prostějov.

MATURANTI ZE 4. A VYRAZILI POZNÁVAT KRÁSY PRAHY

Poznávací exkurze hlavního města, a to hned třídenní. Tak zněl výletní program studentů ze 4. A pro 4.-6. října.
Návštěva začala procházkou od Václavského náměstí na Staroměstské až k Staronové synagoze. Komentovaná prohlídka Staroměstské radnice, reprezentačních prostor, sklepení a orloje přítomné dostala i do neznámých míst.
Večer viděli v Činoherním klubu klasickou jednoaktovku G. B. Shawa Paní Warrenová s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Prošli nočním městem přes Karlův most až na Malou Stranu, přitom každý ze studentů si v rámci oboru cestovního ruchu připravil výklad o navštívených pamětihodnostech.
Druhý den patřilo dopoledne Pražskému hradu a okolí, odpoledne České národní bance. Expozice Lidé a peníze, film o funkcích centrální banky a zajímavý výklad stály za to. Následná pro změnu hodně netradiční výstava moderního umění v Rudolfinu „Nervous trees“ asi položila víc otázek než dala odpovědí. Večer výprava zamířila do prostor bývalých jatek Holešovické tržnice na představení La Putyky s názvem Plovárna. V kulisách Vančurova Rozmarného léta rozehráli dva muži a jedna žena strhující představení nového cirkusu, tedy spojení akrobacie, žonglování, pohybových skečů a mimických výstupů podkreslené emotivní hudbou.
Pátek se odehrál ve znamení návštěvy Poslanecké sněmovny doplněné o výklad Parlamentarismus v českých zemích a pozdějšího návratu domů.

Fotka uživatele OA Prostějov.

PIŠQWORKY: DO FINÁLE POSTOUPILO SEDM NEJLEPŠÍCH

Školní podoba PišQworek 2017 má nakonec na OA Prostějov kvůli velkému zájmu účastníků dvě kola. Do bitev "křížek vs. kolečko" se v první části, z které jsou naše fotografie, pustilo 27 studentů.
Ze sedmi základních skupin postupují jejich vítězové do finálového rozuzlení, které je na programu ve středu 11. října 2017 od 11.00 hodin.
Kdo se utká o celkový triumf? Adam Slavotínek (2. A), David Zatloukal (3. A), Adéla Otrubová (4. B), Tomáš Beneš (1. A), Kateřina Böhmová (1. B), Klára Šimková (2. B) a Břetislav Prokop (1. A)


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.